KAVON CZ s.r.o. - Uvodní stránka
 
KAVON CZ s.r.o.

Ruční nářadí 
Elektrické ruční nářadí
Vrtačky s el. magnet. upínáním
Broušení 
Brusivo 
Velmi přesné vyvrtávání a vrtání
Kompresory a vzduchové rozvody
Tváření otvorů a závitů
Měření tažné a tlačné síly 
Příslušenství pro rázové utahováky
Speciální manipulace 
 
Ingersoll-Rand
Úvod
Servisní nářadí
Průmyslové nářadí
Přesné elektronic. řízené zatahovací systémy
Systémy pro statistické sledování výrob.procesu
Stavebnicové prvky    pro automatické linky
Inteligentní systémy manipulační
Pneumatické orbitální brusky
Pneumatické brusky průmyslové
Pneumatické rázové   utahováky
 
Akreditovaná kalibrační laboratoř momentu síly
Servisní služby
Katalogy ke stažení
 
Zaměstnání - nabídka volných pracovních pozic
Kontakt
     
     
     

 

 
 INGERSOLL RAND
USA 

Ingersoll-Rand ingersoll-rand-menu-odrazka-01Úvod
ingersoll-rand-menu-odrazka-02Nářadí servisní
ingersoll-rand-menu-odrazka-03Nářadí průmyslové
ingersoll-rand-menu-odrazka-04Systémy zatahovací přesné elektronicky řízené
ingersoll-rand-menu-odrazka-05Systémy pro statistické sledování výrobního procesu
ingersoll-rand-menu-odrazka-06Prvky stavebnicové pro zástavbu do automatizovaných linek
ingersoll-rand-menu-odrazka-07Systémy inteligentní manipulační
ingersoll-rand-menu-odrazka-08Brusky pneumatické orbitální
ingersoll-rand-menu-odrazka-09Brusky pneumatické průmyslové
ingersoll-rand-menu-odrazka-09Utahováky pneumatické rázové
ingersoll-rand-menu-odrazka-10Kontakt

 

 

Ingersoll-Rand
Úvod

Vážení obchodní přátelé,

je nám potěšením vám oznámit, že jsme se stali oficiálními zástupci americké firmy Ingersoll-Rand v České republice. Vzhledem k tomu, že jsme v loňském roce připomněli 10. výroči založení firmy KAVON v.o.s., bereme tuto záležitost jako výzvu k dalšímu zlepšení našich služeb, dalšímu posílení naší pozice na českém trhu v oblasti servisního pneumatického a momentového nářadí. Nově také manipulační techniky.

Ingersoll-Rand je nadnárodní výrobce průmyslového a obchodního zboží a jeho součástí. Marketing společnosti se zaměřuje hlavně na životní prostředí, růst produktivity, rozvoj infrastruktury a bezpečnost práce. Společnost má přibližně 50 000 zaměstnanců.

Trochu z historie firmy

Historie firmy Ingersoll-Rand začíná v roce 1871 kdy pan Simon Ingersoll patentoval parní důlní vrtačku. Tato událost vedla k založení důlní společnosti Ingersoll Rock Drill Company.

V roce 1872 založil Albert Rand společnost Rand & Waring Drill and Compressor Company, kterou v roce 1879 přejmenoval na Rand Drill Company. O rok později byl na trh uveden první vzduchový kompresor značky Rand.

Pan Henry Sergeant opustil tento podnik v roce 1885 a založil vlastní společnost Ingersoll Sergent Drill Company . V roce 1902 byl představen pojízdný vzduchový kompresor značky Rand.

Současné jméno Ingersoll-Rand vzniklo v roce 1905 sloučením společností Ingersoll-Sergeant a Rand Drill. Ředitelství sídlilo v New York City. V roce 1921 vznikla soukromá společnost Ingersoll-Rand (India) Private Ltd. Společnost Schlage Lock Company založenou v roce 1920 panem Walterem Schlage získal Ingersoll-Rand v roce 1974.

Prvni ruční vzduchové nářadí se začalo používat v roce 1934. V roce 1963 vznikla společnost Ingersoll-Rand Japan a v průběhu šedesátých let získala společnost devět velkých podniků, např. Von Duprin v roce 1965 a The Torrington Company v roce 1968.

Ředitelství podniku Ingersoll-Rand se přemístilo v roce 1972 z New York City do Woodcliff Lake, New Jersey. V roce 1980 se společnost Union Carbide připojila k Ingersoll-Randu a vytvořila Niject Services Company. Divize společnosti Textron, Fanfnir Bearing Division se spojila s pobočkou Torrington.

Certifikat

Ingersoll-Rand získal v roce 1995 významnou společnost Clark Equipmen Company, pod kterou patří podniky Bobcat, Club Car a Blaw-Knox product lines. O rok později byl Ingersoll-Rand rozšířen o The Steelcraft door manufacturing a v dubnu dalšího roku došlo k připojení významné firmy Newman Tonks, anglické firmy vyrábějicí kování.

Významný byl rok 1997 kdy Ingersoll-Rand získal největšího výrobce mobilní chladící techniky firmu Thermo King.

V červnu roku 2000 došlo k připojení další světové firmy - největšího výrobce zařizení pro skladování a chlazení potravin - firmy Hussmann Internationa, Inc. s pobočkou Thermo King vytvořili divizi Climate Control sector, které se podařilo ziskat značnou část trhu v oblasti chladírenství a klimatizace.

V červnu 2001 došlo k podepsáni obchodní smlouvy mezi firmou KAVON v.o.S. a INGERSOLL RAND o obchodním zastoupení v České republice.

 

Návrat na začátek strany