kavon.cz

Přesné řízené utahování

100% kontrola při montážním procesu

 • icon

  Archivace dat

  Až 50 000 záznamů, statistika utahování jednotlivých cyklů, křivka utahování.

 • icon

  Utahovací strategie

  Na moment, úhel, mez kluzu, předvrtávací moment a další.

 • icon

  Možnost nastavení alarmů

  Pro hlídání odchylek v požadovaném utahovacím „oknu“ nebo upozornění na pravidelnou údržbu.

 • icon

  Eliminace lidských chyb

  Například při zapomenuté podložce nebo špatnému pořadí utahování.

 • icon

  Komunikační protokoly

  Rozsáhlé možnosti průmyslové komunikace: ProfiBus, Open protocol,ProfiNet a další.

Přesné řízené utahování s archivací dat

Elektrické a akumulátorové utahování prostřednictvím řídicích jednotek patří k nejdokonalejším systémům pro montáž obecně. Jsou určeny nejen pro nasazení v sériové výrobě, ale hlavně tam, kde je vyžadována 100% kontrola způsobu dotažení, spolu se záznamem a vyhodnocení dat. Tyto systémy umožňují dotahování nejsložitějších spojů např. s těsněním, řízeným povolením a následným dotažením, s vlivy povrchových úprav šroubů, s vyhodnocením špatných tolerancí nebo použitých materiálů. Z elektrických utahováků je také možné sestavit a naprogramovat vícevřetenové utahování.

Programovatelné utahování

Řídicí jednotky umožňují úplné naprogramování dotažení šroubového spoje. Dotažení na moment, úhel nebo mez kluzu je samozřejmostí. Jednotky dále umí nastavit rychlost otáček a následné zpomalení před dosažením cílové hodnoty, nastavení momentu pro předvrtání nebo možnost nastavení různých strategií na jeden cyklus.

DC - řízené utahováky

Elektrická utahovací vřetena jsou vhodná pro ruční utahování, nebo pro vestavbu do poloautomatických či automatických linek. Ergonomický tvar, váha a nízká hladina hluku utahováků zaručí pohodlné ovládání po celou směnu. Pro přesnější utahování je senzor pro snímání hodnot utahování umístěn přímo uvnitř nářadí.

AKU - ŘÍZENÉ UTAHOVÁKY

Bateriově řízené šroubováky jsou uživatelsky velmi pohodlné a mnoho společností je preferuje pro svou nezávislost na propojovacím kabelu s řídicí jednotkou. Plné programování až 8 utahovacích strategií s digitálním senzorem pro krouticí moment a úhel zaručí zefektivnění celého montážního procesu.

Individuální projekty

V rámci komplexních služeb společnost KAVON CZ s. r. o. nabízí individuální řešení v oblasti zatahování dle přání a specifikace zákazníka.

Zajišťujeme také realizaci montážních pracovišť pro různé druhy průmyslové činnosti. Pro všechna dodaná zařízení poskytujeme záruční i pozáruční servis.