Profesionální nářadí pro průmysl a řemeslo
Norbar EvoTorque bateriové nářadí (EBT)

Norbar EvoTorque bateriové nářadí (EBT)

14. dubna 2020

Představení novinky v oblasti utahovacích zařízení od firmy Norbar.

Norbar EvoTorque bateriové nářadí (EBT)

Až doteď se bateriové momentové nářadí skládalo převážně z rukojeti elektrického nářadí s upraveným softwarem a převodovkou. Výsledek: přehřívající se motory, chybně utažené šrouby a zklamaní zákazníci.

Při vstupu na tento trh nebyl současný stav pro Norbar dost dobrý. Kromě převodovky a baterie je každý aspekt EBT momentového nástroje nový a navržený pro tento účel. Během vývoje tohoto nástroje byly identifikovány čtyři hlavní aspekty: výkon, přesnost, data a samozřejmě bezpečnost.

  

Výkon

Náš nový bezúdržbový motor, testovaný ve stovkách tisíc utahovacích cyklů, je jedním z nejvýkonnějších nástrojů bezšňůrového momentového nástroje. To přináší výhodu nejen rychlosti, ale také tepelné odolnosti. Praktickou výhodou tepelné odolnosti je to, že za stejných podmínek bude Norbar EBT pracovat i v prostředí, kde ostatní nářadí jiných výrobců bude zastavené z důvodu přehřátí.

 

Přesnost

Norbar nástroj se připojuje k malé skupině nástrojů na trhu, které mají být řízeny snímačem namísto proudem. Ve spojení s jedinečným softwarem Norbar pro snímání typů šroubových spojů je EBT jedním z nejpřesnějších nástrojů krouticího momentu, které jsou k dispozici pro širokou škálu spojů. Dokonce i podoba snímače je na trhu nová (přihlášený patent) a vyhýbá se běžnému problému. U většiny ostatních snímačů může upuštění nástroje způsobit trvalé vymazání čtených hodnot, zatímco tento je chráněn.

 

Data

Data jsou králem a EBT umožňuje shromažďování a výstup údajů o utahování i auditu šroubů, až 3 000 časových a datových údajů a výstupem buď pomocí kabelu USB, nebo Bluetooth® 4.0.

 

Bezpečnost

Po zvážení a odmítnutí myšlenky dvojího spouštěcího uspořádání, aby se obslužné ruce nedostaly do nebezpečného místa reakce, je řešení společnosti Norbar „bezpečným startem“, které je třeba stisknout současně se spouštěním. Jakmile je nástroj spuštěn, může obsluha bezpečně přemístit ruku na dodanou sekundární rukojeť (pokud je připojena).

  

Dostupnost: toto unikátní nářadí je již k dispozici s jednorychlostní převodovkou a automatickou dvourychlostní převodovkou.

  

Rozsahy a modely:

Pol. č.

Popis

180445       

EBT-72 série – jednorychlostní, 200 – 1 350 N·m

180541       

EBT-80 série - jednorychlostní, 400 – 2 700 N·m

180637       

EBT-92 série - jednorychlostní, 800 – 4 000 N·m

180469       

EBT-72 série – auto dvourychlostní, 200 – 1 350 N·m

180565       

EBT-80 série - auto dvourychlostní, 400 – 2 700 N·m

180661       

EBT-92 série - auto dvourychlostní, 800 – 4 000 N·m

  

Co obsahuje balení:

Popis

Počet

EBT Bateriové nářadí a reakce

1

Návod k obsluze

1

USB s EvoLog software a překlady návodu k obsluze

1

Stručná referenční příručka

1

Druhé držadlo

1

Náhradní čtyřhran

1

4 mm imbusový klíč

1

2 m USB kabel

1

USB Bluetooth® Smart Adapter

1

Nabíječka baterií, tři šachty

1

Návod k nabíječce baterií

1

Baterie

2

Návod k použití baterie

1

  

Přesnost v utahování +- 3%, v měření úhlu +- 1°.

  

Režimy utahování a kontroly šroubového spoje:

- utahování na moment, na moment a úhel s plynulou změnou úhlu 1° po minimálním počátečním úhlu 10° od prahového momentu

- režim audit: tento unikátní systém je schopen zjistit hodnotu již dotaženého šroubového spoje od....