info
  • Aktuality
  •  
  • NORBAR EVOTORQUE BATERIOVÉ NÁŘADÍ (EBT)

NORBAR EVOTORQUE BATERIOVÉ NÁŘADÍ (EBT)

 

PŘEDSTAVENÍ NOVINKY V OBLASTI UTAHOVACÍCH ZAŘÍZENÍ OD FIRMY NORBAR

 

Až doteď se bateriové momentové nářadí skládalo převážně z rukojeti elektrického nářadí s upraveným softwarem a převodovkou. Výsledek: přehřívající se motory, chybně utažené šrouby a zklamaní zákazníci.

 

Při vstupu na tento trh nebyl současný stav pro Norbar dost dobrý. Kromě převodovky a baterie je každý aspekt EBT momentového nástroje nový a navržený pro tento účel. Toto unikátní nářadí je již k dispozici s jednorychlostní převodovkou a automatickou dvourychlostní převodovkou. Během vývoje tohoto nástroje byly identifikovány čtyři hlavní aspekty: výkon, přesnost, data a samozřejmě bezpečnost.

 

REŽIMY UTAHOVÁNÍ A KONTROLY ŠROUBOVÉHO SPOJE

 

  • Utahování na moment, na moment a úhel s plynulou změnou úhlu 1° po minimálním počátečním úhlu 10° od prahového momentu.
  • V režimu audit je tento unikátní systém schopen zjistit hodnotu již dotaženého šroubového spoje.

 

VÝKON

 

Nový bezúdržbový motor, testovaný ve stovkách tisíc utahovacích cyklů, je jedním z nejvýkonnějších nástrojů bateriového momentového nástroje. To přináší výhodu nejen v rychlosti, ale také tepelné odolnosti. Praktickou výhodou tepelné odolnosti je to, že za stejných podmínek bude Norbar EBT pracovat i v prostředí, kde ostatní nářadí jiných výrobců bude nefunkční z důvodu přehřátí.

 

PŘESNOST

 

Přesnost v utahování ±3%, v měření úhlu ±1°. Norbar nástroj se připojuje k malé skupině nástrojů na trhu, které mají být řízeny snímačem namísto proudem. Ve spojení s jedinečným softwarem Norbar pro snímání typů šroubových spojů je EBT jedním z nejpřesnějších nástrojů krouticího momentu, které jsou k dispozici pro širokou škálu spojů. Dokonce i podoba snímače je na trhu nová (přihlášený patent) a vyhýbá se běžnému problému. U většiny ostatních snímačů může upuštění nástroje způsobit trvalé vymazání čtených hodnot, zatímco tento je chráněn.

 

DATA

 

EBT umožňuje shromažďování a výstup údajů o utahování i auditu šroubů, až 3 000 časových a datových údajů a výstupem buď pomocí kabelu USB, nebo Bluetooth® 4.0.

 

BEZPEČNOST

 

Společnost Norbar přišla s řešením „bezpečného startu“, aby se obslužné ruce nedostaly do nebezpečného místa reakce. Spuštění vyžaduje dvojité stisknutí na přístroji. Až po té může obsluha bezpečně přemístit ruku na dodanou sekundární rukojeť (pokud je součástí).

 

ROZSAHY A MODELY

POLOŽKA ČÍSLO                   POPIS                                                                                       
180445

EBT-72 série - jednorychlostní, 200 - 1 350 N·m

180541

EBT-80 série - jednorychlostní, 400 - 2 700 N·m

180637

EBT-92 série - jednorychlostní, 800 - 4 0000 N·m

180469

EBT-72 série - auto dvourychlostní, 200- 1 350 N·m

180565

EBT-80 série - auto dvourychlostní, 400 - 2 700 N·m

180661

EBT-92 série - auto dvourychlostní, 800- 4 000 N·m